PROJEKT FUNKCJONALNY

Dla osób, które chcą samodzielnie wyposażyć wnętrze, ale potrzebują w początkowym etapie pomocy technicznej, punktu odniesienia dla wymiarów mebli, rozplanowania elektryki, przyłączy wodnych oraz ciekawych pomysłów na aranżację.


Otrzymujesz:Ceny poglądowe:

Wszystkie projekty są wyceniane indywidualnie na podstawie metrażu, ilości pomieszczeń, stanu budynku i zakresu prac.

Etapy współpracy:

1. Wywiad

Spotykamy się w celu omówienia Twoich potrzeb i oczekiwań względem projektowanego wnętrza. Wcześniej poproszę Cię o przesłanie zdjęć inspiracji, które odzwierciedlają klimat wnętrza, w którym czuł(a)byś się dobrze, omówimy je podczas spotkania. Jeśli to możliwe odwiedzamy też budowę, by poznać miejsce, poczuć przestrzeń i być może by powstały już pierwsze pomysły.

2. Inwentaryzacja

W przypadku nowych nieruchomości plan wnętrza jest przygotowany na podstawie przesłanego przez Ciebie rzutu deweloperskiego. Jeśli jest potrzeba dokonuję dokładnego pomiaru wnętrza na żywo z uwzględnieniem przyłączy elektrycznych, wodnych i grzewczych. Wykonuję także zdjęcia, które są dodatkową pomocą przy tworzeniu projektu.

3. Układ funkcjonalny

Na podstawienie wcześniejszego wywiadu i inwentaryzacji otrzymasz 2-3 najbardziej ergonomiczne i atrakcyjne propozycje układu funkcjonalnego (aranżacji), czyli różnego rodzaju konfiguracji rozmieszczenia pomieszczeń, ścian działowych, mebli, urządzeń i sanitariatów. Omawiamy możliwości, wybierasz koncepcje docelowego układu, który najbardziej Ci odpowiada.

4. Rysunki wykonawcze

Do wybranego układu funkcjonalnego otrzymasz odpowiedni dla niego projekt rozmieszczenia punktów elektrycznych (lamp, włączników , gniazd) i wodnych (przyłączy zlewu, umywalek, prysznicy, wanien, pralek itp.) z podaniem niezbędnych wymiarów i wysokości, który następnie możesz przekazać ekipie remontowej do realizacji.

Jest to projekt techniczny, a nie szczegółowy projekt wystroju wnętrza. Znacznie ułatwia współpracę z wykonawcami oraz dalsze etapy urządzania wnętrza.