PROJEKT KOMPLEKSOWY

Dla osób, które oczekują wygody i pełnego, dopracowanego projektu wnętrza.


Otrzymujesz:Ceny poglądowe:

Wszystkie projekty są wyceniane indywidualnie na podstawie metrażu, ilości pomieszczeń, stanu budynku i zakresu prac.

Etapy współpracy:

1. Szczegółowy wywiad

Spotykamy się w celu bliższego poznania i omówienia Twoich potrzeb i oczekiwań względem projektowanego wnętrza. Wcześniej poproszę Cię o przesłanie zdjęć inspiracji, które odzwierciedlają klimat wnętrza, w którym czuł(a)byś się dobrze, omówimy je podczas spotkania. Wyznaczamy kierunek współpracy. Jeśli to możliwe odwiedzamy też budowę, by poznać miejsce, poczuć przestrzeń i być może by powstały już pierwsze pomysły.

2. Inwentaryzacja

W przypadku nowych nieruchomości plan wnętrza jest przygotowany na podstawie przesłanego przez Ciebie rzutu deweloperskiego. Jeśli jest potrzeba dokonuję dokładnego pomiaru wnętrza na żywo z uwzględnieniem przyłączy elektrycznych, wodnych i grzewczych. Wykonuję także zdjęcia, które są dodatkową pomocą przy tworzeniu projektu.

3. Układ funkcjonalny

Na podstawienie wcześniejszego wywiadu i inwentaryzacji otrzymasz 2-3 najbardziej ergonomiczne i atrakcyjne propozycje układu funkcjonalnego (aranżacji), czyli różnego rodzaju konfiguracji rozmieszczenia pomieszczeń, ścian działowych, mebli, urządzeń i sanitariatów. Omawiamy możliwości, wybierasz koncepcje docelowego układu, który najbardziej Ci odpowiada.

4. Tablice inspiracji

W oparciu o informacje z wywiadu oraz przesłane przez Ciebie zdjęcia inspiracje otrzymasz tablice inspiracji, które odzwierciedlają ogólny klimat planowanego wnętrza, styl, kolorystykę, zawierają przykładowe meble i materiały. Tworzone są po to, by z wielu pomysłów wybrać najbardziej odpowiadający Ci styl, kolorystykę i by upewnić się, że idziemy w dobrym kierunku na dalszych etapach projektowania.

5. Wybór materiałów

Na podstawie wcześniejszych wytycznych powstaje już bardzo szczegółowy projekt wnętrza, w którym do każdego pomieszczenia wybierane są docelowe materiały, produkty, projektowane meble na wymiar, dobierane kolory, faktury, wzory i dodatki. Od podłóg, okładzin ściennych po meble, tkaniny, sprzęty, sanitaria, oświetlenie i wszelkie inne elementy. Część z nich możemy wspólnie obejrzeć na próbnikach lub na żywo w sklepach.

6. Wizualizacje

To etap, w którym w szczegółach możesz zobaczyć wygląd Twojego przyszłego wnętrza. Wizualizacje są wykonywane na podstawie naszych wcześniejszych ustaleń, odpowiednio dobranych materiałów oraz zaprojektowanych już na tym etapie mebli na wymiar. Jest to faza, w której możemy jeszcze dokonać drobnych modyfikacji przed wprowadzeniem projektu w życie.

7. Rysunki wykonawcze

Gdy projekt jest zaakceptowany otrzymujesz szczegółowe rysunki wykonawcze dla ekipy remontowej, stolarza i innych wykonawców, ułatwiające współpracę z nimi, zapewniając Twój komfort. Zawierają rzuty z góry: układ funkcjonalny, podłogi, sufity, projekt rozmieszczenia punktów elektrycznych, wodnych, grzewczych, wyburzenia /dobudowy ścian jeśli wymaga tego projekt oraz quady szczególnych ścian i projekty mebli.

8. Zestawienie materiałów

Otrzymujesz zestawienie wszystkich materiałów użytych w projekcie ze wskazaniem nazw, ilości, cen, kolorów, wzorów, rozmiarów, sklepów gdzie można je nabyć oraz łącznego kosztu. Dzięki zestawieniu dokonasz zakupów szybko i sprawnie, a także w miarę możliwości możesz monitorować koszty.

Gdy projekt kompleksowy jest gotowy możesz samodzielnie przejść do jego realizacji lub skorzystać z usługi nadzoru autorskiego remontu.

Sprawdź ofertę nadzoru autorskiego.