Projekt funkcjonalny

Dla osób, które chcą samodzielnie wyposażyć wnętrze, ale potrzebują w początkowym etapie pomocy technicznej, punktu odniesienia dla wymiarów mebli, rozplanowania rozmieszczenia punktów elektrycznych, przyłączy wodnych oraz ciekawych pomysłów na aranżacje. 

 

Otrzymujesz: 

– 2-3 propozycje układu funkcjonalnego (aranżacji), najbardziej ergonomiczne i atrakcyjne dla Twojego lokum i zgodne z wcześniej omówionymi potrzebami. Zawierają one rozmieszczenia ścian działowych, mebli, urządzeń, sanitariów oraz ich wymiary. Omawiamy możliwości, wybierasz koncepcje docelowego układu, który najbardziej Ci odpowiada. Możemy je łączyć i modyfikować. 

– Projekt rozmieszczenia przyłączy elektrycznych i hydraulicznych dopasowany do wybranej aranżacji, który możesz przekazać ekipie wykończeniowej do realizacji. 

 

Cena:

Wszystkie projekty są wyceniane indywidualnie na podstawie metrażu, ilości pomieszczeń, stanu budynku i zakresu prac. 

Wnętrza do 100mk: 50-90zł /mk 

Wnętrza od 100mk: 40-70zł /mk 

Etapy współpracy:

1. Szczegółowy wywiad

Spotykamy się w celu bliższego poznania i omówienia Twoich potrzeb i oczekiwań względem projektowanego wnętrza. Wcześniej poproszę Cię o przesłanie zdjęć inspiracji, które odzwierciedlają klimat wnętrza, w którym czuł(a)byś się dobrze, omówimy je podczas spotkania. Wyznaczamy kierunek współpracy. Jeśli to możliwe odwiedzamy też budowę, by poznać miejsce, poczuć przestrzeń i być może by powstały już pierwsze pomysły.

2. Inwentaryzacja

W przypadku nowych nieruchomości plan wnętrza jest przygotowany na podstawie przesłanego przez Ciebie rzutu deweloperskiego. Jeśli jest potrzeba dokonuję dokładnego pomiaru wnętrza na żywo z uwzględnieniem przyłączy elektrycznych, wodnych i grzewczych. Wykonuję także zdjęcia, które są dodatkową pomocą przy tworzeniu projektu.

3. Układ funkcjonalny

Na podstawienie wcześniejszego wywiadu i inwentaryzacji otrzymasz 2-3 najbardziej ergonomiczne i atrakcyjne propozycje układu funkcjonalnego (aranżacji), czyli różnego rodzaju konfiguracji rozmieszczenia pomieszczeń, ścian działowych, mebli, urządzeń i sanitariatów. Omawiamy możliwości, wybierasz koncepcje docelowego układu, który najbardziej Ci odpowiada.

4. Rysunki wykonawcze

Do wybranego układu funkcjonalnego otrzymasz odpowiedni dla niego projekt rozmieszczenia punktów elektrycznych (lamp, włączników, gniazd) i wodnych (przyłączy zlewu, umywalek, prysznicy, wanien, pralek itp.) z podaniem niezbędnych wymiarów i wysokości, który następnie możesz przekazać ekipie remontowej do realizacji.

 

Projekt funkcjonalny jest gotowy, możesz przekazać rysunki wykonawcze ekipie remontowej do realizacji oraz przejść do samodzielnego urządzania wnętrza, kierując się wytycznymi odnośnie rozmieszczenia i wielkości mebli i innych elementów z układu funkcjonalnego.