Projekt funkcjonalny

Dla osób, które chcą samodzielnie wyposażyć wnętrze, ale potrzebują w początkowym etapie pomocy technicznej, punktu odniesienia dla wymiarów mebli, rozplanowania rozmieszczenia punktów elektrycznych, przyłączy wodnych oraz ciekawych pomysłów na aranżacje. 

 

Otrzymujesz: 

– 2-3 propozycje układu funkcjonalnego (aranżacji), najbardziej ergonomiczne i atrakcyjne dla Twojego lokum i zgodne z wcześniej omówionymi potrzebami. Zawierają one rozmieszczenia ścian działowych, mebli, urządzeń, sanitariów oraz ich wymiary. Omawiamy możliwości, wybierasz koncepcje docelowego układu, który najbardziej Ci odpowiada. Możemy je łączyć i modyfikować. 

– Projekt rozmieszczenia przyłączy elektrycznych i hydraulicznych dopasowany do wybranej aranżacji, który możesz przekazać ekipie wykończeniowej do realizacji. 

 

Cena:

Wszystkie projekty są wyceniane indywidualnie na podstawie metrażu, ilości pomieszczeń, stanu budynku i zakresu prac. 

Wnętrza do 100mk: 50-90zł /mk 

Wnętrza od 100mk: 40-70zł /mk 

Etapy współpracy:

1. Szczegółowy wywiad

Spotykamy się w celu bliższego poznania i omówienia Twoich potrzeb i oczekiwań względem projektowanego wnętrza. Wcześniej poproszę Cię o przesłanie zdjęć inspiracji, które odzwierciedlają klimat wnętrza, w którym czuł(a)byś się dobrze, omówimy je podczas spotkania. Wyznaczamy kierunek współpracy. Jeśli to możliwe odwiedzamy też budowę, by poznać miejsce, poczuć przestrzeń i być może by powstały już pierwsze pomysły.

2. Inwentaryzacja

W przypadku nowych nieruchomości plan wnętrza jest przygotowany na podstawie przesłanego przez Ciebie rzutu deweloperskiego. Jeśli jest potrzeba dokonuję dokładnego pomiaru wnętrza na żywo z uwzględnieniem przyłączy elektrycznych, wodnych i grzewczych. Wykonuję także zdjęcia, które są dodatkową pomocą przy tworzeniu projektu.

3. Układ funkcjonalny

Na podstawienie wcześniejszego wywiadu i inwentaryzacji otrzymasz 2-3 najbardziej ergonomiczne i atrakcyjne propozycje układu funkcjonalnego (aranżacji), czyli różnego rodzaju konfiguracji rozmieszczenia pomieszczeń, ścian działowych, mebli, urządzeń i sanitariatów. Omawiamy możliwości, wybierasz koncepcje docelowego układu, który najbardziej Ci odpowiada.

4. Rysunki wykonawcze

Do wybranego układu funkcjonalnego otrzymasz odpowiedni dla niego projekt rozmieszczenia punktów elektrycznych (lamp, włączników, gniazd) i wodnych (przyłączy zlewu, umywalek, prysznicy, wanien, pralek itp.) z podaniem niezbędnych wymiarów i wysokości, który następnie możesz przekazać ekipie remontowej do realizacji.


Jest to projekt techniczny, a nie szczegółowy projekt wystroju wnętrza. Znacznie ułatwia współpracę z wykonawcami oraz dalsze etapy urządzania wnętrza.